Viridian Organic Chlorella (90 tab)

Viridian Organic Chlorella (90 tab)
Výrobca: viridian
Dátum expirácie: 07-2019
Dostupnosť: 2 skladom
Cena:27.99€

Množstvo:  

Základné pravidlo zdravej, nielen vegetariánskej/vegánskej stravy spočíva v čo najširšom zábere na zelené potraviny. Tie majú niečo spoločné – zelené farbivo chlorofyl, ktoré zlepšuje nasýtenie hemoglobínu v krvi kyslíkom. Čím viac kyslíka prenesie naša krv do svalov, tým lepši športový výkon môžeme očakávať. Jednobunková, zelená mikroriasa Chlorella obsahuje najviac chlorofylu z celej rastlinnej populácie. Preto sme si ju tak veľmi obľúbili a naučili ju konzumovať v smoothies alebo aj samostatne.

Chlorella je zo 65% proteín (obsahuje 19 aminokyselín, z toho všetkých 8 esenciálnych), ktorý si v prítomnosti s chlorofylom zachováva zásaditý charakter - organizmus nezakysľuje. Chlorella je silný detoxikátor. Očisťuje telo, zbavuje ho voľných radikálov a toxínov (dokonca aj emisií zachytených z ovzdušia). Je veľmi vhodná aj pri športe ako doplnok k regenerácii. Obsah prirodzených enzýmov zabezpečuje vysokú vstrebateľnosť v nej obsiahnutého proteínu. Pri regenerácii napomáha aj tzv. CGF, rastový faktor špecifický pre Chlorellu a obsah nukleových kyselín RNA, DNA. Rastový faktor CGF spomaľuje aj starnutie organizmu a podporuje imunitu. V súvislosti s vegetariánstvom a vegánstvom sa Chlorella vyznačuje prirodzeným obsahom dôležitého vitamínu B12, ktorý je v rastlinnej strave veľmi málo zastúpený (u "mäsožravca" vzniká rozkladom živočíšnych tkanív v tráviacom trakte).

Okrem spomínaného Chlorella podporuje lepšie trávenie, liečbu vredov a koliky. Znižuje cholesterol v krvnom sére, čo napomáha k ochrane proti srdcovým chorobám. S tým už máme vlastné skúsenosti. Chlorella je bohatá na horčík, ktorý je potrebný pre mentálne zdravie a napomáha odstraňovať kŕče pri športe. Upravuje metabolizmus cukrov tak, že udržuje jeho hladinu na konštantnej úrovni. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, betakarotén (predchodca vitamínu A), železo, zinok, fosfor, draslík, jód a vápnik.

V súčasnosti je na trhu nesmierne veľa výrobcov Chlorelly a produktov rôznej cenovej úrovne. Prečo sme si teda vybrali produkt od spoločnosti Viridian?

Chlorella od odskúšanej spoločnosti Viridian má výhodu v narušení jej bunkovej steny. Preto je ľahko stráviteľná. Nie je genetický upravovaná, ani konzervovaná. Neobsahuje balastné zložky a iné chemikálie. Tmavá sklenená fľaša Viridian je ekologická a recyklovateľná. Z plastových obalov sa vylučujú toxíny, ktoré časom znehodnocujú potraviny.

 

Dávkovanie:

1-3 kapsuly denne po jedle. Môže sa konzumovať priamo, zmiešať s vodou alebo džúsom.

Brendan Breizer, známy kanadský triatlonista, odporúča Chlorellu užívať nasledovne: 1,5-2,5g (1/2 až 1 polievkovú lyžicu) denne pre priemerne zaťaženého človeka. Nemal by prekročiť 10g, lebo obsahuje železo. 7g denne odporúča športovcom po ťažkom tréningu.

Upozornenie:

Chlorella môže znižovať krvný tlak.
Pri detoxikačných diétach nezabudnite na zvýšený príjem tekutín

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=DPTLeUHv_pg&t=51s
Súvisiace produkty (2)
Označenia: detox
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk