Clif Shot Enegry Gel - Citrus (34g)

Clif Shot Enegry Gel - Citrus (34g)
Clif Shot Enegry Gel - Citrus (34g)
Výrobca: ClifBar
Dátum expirácie: 01-08-2020
Dostupnosť: 24 skladom
Cena:1.99€

Množstvo:  

Ide o kalorickejšiu alternatívu v skupine zdravších energetických gélov, ktoré neobsahujú žiadne konzervačné látky a transmastné kyseliny. Jedno balenie váži 34g a ponúka 110 kalórií. Získať 220 kalórií za jednu hodinu vieme už po užívaní dvoch balení, ideálne v 30 minútovom intervale.

Konzistencia športových energetických gélov od firmy Clif sa opiera o moderný a v súčasnosti veľmi využívaný základ, ktorý je postavený na maltodextríne. Firma Clif je známa svojou orientáciou na kvalitné suroviny (BIO, Organic certifikácia), preto používa organický maltodextrín (v súčasnosti sa považuje za kvalitnejší a vznikne spracovaním tapioky - koreňa manioku jedlého, známeho tiež pod názvom yuca).

Maltodextrín sa vyznačuje vyšším glykemickým indexom (cca 130), a teda je rýchlejšie vstrebateľný. Za jeho výhodu oproti celistvej športovej strave (napr. energetické tyčinky) alebo aj oproti energetickým športovým gélom postavených na dextróze (napr. med) považujeme hlavne osmoticky jednoduchšiu vstrebateľnosť – pri vstrebávaní potrebuje menej vody. Predpokladáme, že pri výkone menej dehydruje.

Clif Shot Gel ponúkame v troch príchutiach – Chocolate, Citrus a Razz. Citrus obsahuje dodatočných 25mg kofeínu, Chocolate a Razz je bez jeho dodatočného obsahu, a preto sú tieto príchute vhodnejšie pre deti a tehotné či dojčiace ženy. Kofeín v príchuti Citrus má pôvod v extrakte zo zeleného čaju. Príchuť Chocolate obsahuje iba 7mg, ktoré majú pôvod v kakau.

Zloženíe: 

Maltodextrín, trstinový cukor, voda, morská soľ, citrát draselný, aromatické látky, okysličovadlo: kyselina citrónová, extrakt zeleného čaju Camellia Sinensis (obsahuje kofeín)

Produktové video
Súvisiace produkty (1)
Označenia: energia
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk