Healthforce Spirulina Manna™ (454g prášok)

Healthforce Spirulina Manna™ (454g prášok)
Výrobca: HealthForce
Dátum expirácie: 09-2020
Dostupnosť: 3 skladom
Cena:48.99€

Množstvo:  

Spirulina je modrozelená riasa, ktorá je výbornou náhradou moderných proteínových nápojov. My sme našli jej uplatnenie hlavne v smoothies primiešaním aspoň 1 čajovej lyžičky. Pridáva im zelenú farbu a podstatne vylepšuje ich nutričný profil. Spirulinu odporúča užívať známy autor a triatlonista Rich Roll (Finding Ultra / u nás v českom preklade Hledáni Ultra), ktorý nás k tejto "superpotravine" priviedol.

Spirulina sa konzumuje už po stáročia, zmienky siahajú až k Aztékom žijúcim pri jazere Texcoco (Mexiko), pre ktorých bola základom stravy. Je jedným z najstarších organizmov na našej planéte a využíva sa dlhšie ako známa riasa Chlorella. Rozšírila sa hlavne vo vulkanických jazerách s čistou a zásaditou vodou.

65% zloženia Spiruliny tvorí proteín, ktorý obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín. Spirulina je bohatá aj na vitamíny B1, B2, B6, E a vitamín K. V jej obsahu nechýbajú ani minerály, soli, enzýmy a hlavne chlorofyl. Chlorofyl sa podieľa na nasýtení hemoglobínu kyslíkom, čo je výhodou pri okysličovaní svalov nielen pri športe. Prítomnosť chlorofylu súčasne udržuje proteín Spiruliny v zásaditej podobe.

Najsilnejším argumentom v prospech Spiruliny je obsah Omega-6 a Omega-3 mastných kyselín v ideálnom pomere (1,6:1), ktoré prospievajú mozgu a nervovej sústave a vylepšujú pamäťové funkcie. Podieľajú sa aj na stavbe bunkových membrán, svalových vlákien a kostí. Riasa obsahuje aj modrý pigment fytocianín, ktorý pôsobí ako antioxidant. Podporuje činnosť obličiek, prospieva kostiam a je základom pre stavbu bielych a červených krviniek. Aj preto Spirulina napomáha imunite a pri okysličovaní tkanív. Imunitu podporuje aj množstvo živín, ktoré obsahuje.

Spiruline sa pripisuje aj stabilizácia cholesterolu a cukru v krvi, redukcia pocitu hladu, chuti na sladké a posilnenie fyzickej výdrže.

Healthforce pestuje Spirulinu Mana v Kalifornii bez používania pesticídov pri štvornásobnom filtrovaní vody. Tak si udržuje čistý, nekontaminovaný charakter. Spracováva ju pri nízkej teplote, a preto si zachováva všetky minerály a aktívne enzýmy. Má jemnú chuť a oproti konkurenčným výrobkom obsahuje viac betakaroténu. Spirulina Manna je balená do pohárov z tmavého skla s kovovým uzáverom a pohlcovačom kyslíka. Tým sa predchádza kontaminovaniu Spiruliny látkami, ktoré sa časom zvyknú uvoľňovať z často používaných platových obalov.

Balenie Spiruliny nám zvykne vydržať zhruba tri mesiace pri takmer dennom používaní.

 

Odporúčané dávkovanie:

2 polievkové lyžice denne. Môže sa pridávať do smoothies, šalátov, džúsov a do iných nápojov.

 

Zloženie:

Dávkovanie: 6,5 g = 1 polievková lyžica Hodnoty v jednej dávke % odporúčanej dennej dávky
Energia 25 kcal  
Tuky 1g 1,5%
Cukry 0.0g 0%
Bielkoviny 5g  
Sodík 15mg 0,6%
Vitamín A (betakarotén) 5000UI 100%
Vitamín C 10,8mg 18%
Vápnik   0%
Železo 4,3mg 24%

% odporúčanej dennej dávky je založené na 2000 kcal denne.

Produktové video
Súvisiace produkty (3)
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk