Nuun Active - Lemon Lime (10 tabs)

Nuun Active - Lemon Lime (10 tabs)
Nuun Active - Lemon Lime (10 tabs)
Výrobca: Nuun
Dostupnosť: 1 skladom
Cena:8.99€

Množstvo:  

Iontový nápoj Nuun sme si zvolili ako náhradu za kokosovú vodu na športové účely. Kokosová voda je síce najprirodzenejší iontový nápoj, ale má aj isté nevýhody. Navyše sa skomplikovala dostupnosť jej dehydrovanej formy.

Nuun je vo svojej podstate najčistejšia forma iontového nápoja, ktorú sme na trhu našli. Jeho produkcia kladie dôraz na hodnoty, na ktoré sa sústredíme - “free from chemicals” = bio, organic, potom vegan, bez cukru a v neposlednom rade je ešte aj gluten free.

Nuun bol vyvinutý pre aktívnych športovcov tak, aby doplnil v optimálnej forme elektrolyty (elektricky aktívne čiastočky), ktoré sa vylučujú potením. Je veľmi jemnej a takpovediac neutrálnej chuti. Predchádza kŕčom, pomáha svalovej kontrakcii, vedení vzruchov za pomoci nervovej sústavy a pri spaľovaní energie.

1 tuba obsahuje 10 tabliet. 1 tableta sa riedi v 475 ml a obsahuje:

  • sodík (bicarbonate + carbonate) 360mg - podieľa sa na manažmente tekutín (osmóza),
  • draslík (bicarbonate) 100mg - pôsobí proti kŕčom,
  • magnézium (sulfate) 25mg - uvoľňuje svaly,
  • kalcium (carbonate) 13mg - potrebné pri svalovej kontrakcii,
  • vitamín c (ascorbic acid) 38mg,
  • 10 kcal 1g cukru - dextróza, non-gmo pomáha pri vstrebávaní,
  • avokádový olej.

Tableta je osladená rastlinným sladidlom siraitia grosvenorii a stéviou. Jedna tableta je určená na jednu hodinu športovej aktivity.

Ak tablety Nuun plánujete nosiť pri športe (napr. behu), odporúčame tablety zabaliť do sáčka, prípadne ju vystužiť napríklad vreckovkou, pretože v tube sa pri natriasaní zvyknú polámať.

Pri iontových nápojoch je dôležitý pomer elektrolitov. Preto majú iontové nápoje rôznych značiek rozdielny účinok. Treba si nájsť ten svoj.

Z našich skúseností a hlavne pozorovania je častokrát aplikácia iontových nápojov pretekármi doplnená o magnéziové tablety, pripadne soľ, ktorú ponúkajú organizátori na pretekoch. Nie sme za takéto mixovanie, pretože ich vzájomné kombinovanie v konečnom dôsledku znefunkční iontový nápoj.

Magnéziová tableta síce uvoľní kŕč, ale neodstráni príčinu. Tú odstráni draslík. Nadmerná konzumácia magnézia nielenže zaťaží obličky, ale môže spôsobiť aj tŕpnutie pier, prípadne hnačky.

Nadmerný príjem soli môže “otočiť” vstrebávanie. Osmóza funguje tak, že slané prostredie tela priťahuje vodu, podobne ako magnet kov. Ak otočíte koncentráciu soli medzi žalúdkom a telom tak, že v žalúdku bude tekutina slanšia, vaše telo prestane tekutiny vstrebávať a začne vodu rýchlejšie strácať (Hyponatremia).

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=FlBjgayjupE
Súvisiace produkty (1)
Označenia: regenerácia, minerály
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk