Vitamín D3

Vitamín D3
Výrobca: Premier Reasearch Labs
Dátum expirácie: 03-2020
Dostupnosť: 4 skladom
Cena:26.99€

Množstvo:  

Vitamín D3 je jeden zo špecifických vitamínov skupiny D, ktoré sa podieľajú na tvorbe tvrdých tkanív – zubov a kostí. Vitamín D3 si naše telo dokáže vytvoriť aj samé (zhruba 90% jeho potreby). Stačí mu na to ultrafialové žiarenie typu B. Žijeme v pásme, kde sa striedajú štyri ročné obdobia a práve v zime, kedy sme viac zahalení, je pravdepodobné, že naše telo bude čeliť jeho nedostatku.

Kým všežravci sú schopní sčasti doplniť tento vitamín zo stravy (ryby, pečeň, žĺtka...), vegáni sú na tom o čosi horšie. Rastlinná strava ho takmer neobsahuje. Pre náš eshop sme vybrali tentokrát vegetariánsku verziu Vitamínu D3. Pochádza ale od osvedčenej americkej firmy Premier Research Lab, s ktorou máme len dobré skúsenosti.

Náš Vitamín D3 je prírodný, veľmi kvalitný produkt získaný z lanolínu – z tuku ovčej vlny. Pomáha pri vstrebávaní kalcia, podporuje kardiovaskulárny a imunitný systém. Jeho nedostatok prispieva k mnohým ochoreniam. Spomenieme osteoporózu, pri ktorej oslabenie kostí môže mať vplyv na zlomeniny. Z imunitného hľadiska napríklad návrat ekzémov a z duševného napríklad depresia či chronická únava.

Ľudské telo nedokáže vstrebať vápnik bez vitamínu D. Zlepšiť si napríklad kvalitu kostí nestačí iba pitím mlieka. Rovnako zvýšiť si hodnoty vitamínu D3 nejde nadmerným opaľovaním. Telo totiž v prehriatej koži vitamín D3 rozkladá na jeho neaktívne formy. Na druhej strane aj opaľovacie krémy zabraňujú jeho tvorbe.

Dávkovanie a použitie:

Užíva sa jedna kvapka denne. Obsahuje 25 mikrogramov čo predstavuje zhruba 125% doporučenej dávky. Produkt obsahuje aj panenský olivový olej, pretože vitamín D je rozpustný v tukoch.

Vzhľadom na to, že vitamín D3 si telo ukladá do zásoby, je možné sa ním aj predávkovať. Za hraničnú hodnotu sa určuje 100 mikrogramov denne. Odporúčame dávkovanie nepreháňať - hlavne v lete.

Zloženie:

vitamín D3 (Cholekalciferol - 25 mikrogramov, 250% referenčnej hodnoty príjmu), panenský olivový olej, vitamín E (D-alfa tokoferol)

Nie je vhodný pre deti do troch rokov. Deti do 12 rokov by mali užívať nie viac ako jednu kvapku každé dva dni. Dojčiace a tehotné ženy by sa mali pred používaním tohto produktu poradiť s lekárom.

Označenia: vitamíny, vegetarian
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk