Honey Stinger Organic Energy gel - Mango Orange (32g)

Honey Stinger Organic Energy gel - Mango Orange (32g)
Výrobca: Honey Stinger
Dátum expirácie: 12-2019
Dostupnosť: 40 skladom
Cena:1.99€

Množstvo:  

Honey Stinger patrí k naším najobľúbenejším produktom, hoci ho nemôžeme radiť do „vegan friendly“ kategórie. Gél pozostáva z väčšej časti z medu. To sa nám páči, pretože med je nielen veľmi ľahko stráviteľný, ale je aj veľmi dobrý zdroj kvalitných kalórií. Pod „kvalitou kalórií“ označujeme jeho vlastnosti vo vzťahu k dopadu na inzulín, krvný cukor a k jeho vstrebávaniu.

Obsahuje aj sladké zemiaky (tapioku), a čo viac, v jeho obsahu je koncentrovaných 50 mg draslíka a 50 mg sodíka. Sodík a draslík spadá pod kategóriu elektrolytov, ktoré sa podieľajú pri svalovej kontrakcii. Obsah elektrolytov pomáha pri ich deficite počas športového výkonu, kedy sú z tela vylučované potením. Z našej skúsenosti obsah týchto prvkov v produkte nepokryje ich „spotrebu“ hlavne v teplom počasí. Je ich nutné dopĺňať aj ióntovým nápojom, ktorý obsahuje aj zvyšok dôležitých látok (horčík, fosfor, chróm atď.)

Dávkovanie a použitie:

Energetický gél Honey Stinger je vhodné použiť pred a počas športovej aktivity. Vo všeobecnosti gél dávkujeme tak, aby sme sa vyhli pocitu hladu, pretože vtedy je už na jeho použitie neskoro.

Ideálne je poznať svoju spotrebu kalórií (kcal) za hodinu výkonu počas cieľovej intenzity. Túto spotrebu prerozdeliť medzi spotrebu tukov a cukrov vzhľadom na intenzitu (napr. 50:50, 60:40 atď.). Podiel, ktorý prináleží cukrom, dopĺňame energetickým gélom.

Energetický gél sa musí zapiť vodou, aby sme vytvorili izotonický roztok a získali požadovaný účinok. Jeden Honey Stinger vyžaduje zhruba 340 ml vody.

Vzhľadom na vstrebávanie sacharidov a snahe vyhnúť sa žalúdočným ťažkostiam počas vytrvalostného športu, nedoporučujeme použiť viac ako 3ks gélu za jednu hodinu.

Zloženie:

Nutričná hodnota v 1 dávke (32g) % ODD v 32g
Energetická hodnota (kCal) 100  
Bielkoviny 0  
Sacharidy (g)
z toho cukry (g)
24
13
 
Tuky (g)
z toho nasýtené tuky (g)
0
0
 
Vláknina (g) 0  
Sodík (mg) 50 **
Draslík (mg) 50 **

 

Ingrediencie:

BIO Tapioka sirup (tzv. sladké zemiaky), BIO med, voda, citrát draselný (E332 - je považovaný za bezpečnú látku; reguluje kyslosť), prírodná aróma, kyselina citrónová (E330, je považovaná za bezpečnú látku), chlorid sodný (soľ). 95% ingrediencií je použitých z organických zložiek.

Baliarenský stroj prichádza do styku s niektorými alergénmi: mliekom, vajcami, sójou a mäkkýšmi.

 

Pozrite si výsledok testu bio energetického gélu, ktorý otestoval náš tím na trati dlhej 40km. Viac na našom blogu blog.vitalcity.sk.

Označenia: energia
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk