viridian Balanced Amino Acid Complex (90 kapsúl)

viridian Balanced Amino Acid Complex (90 kapsúl)
Výrobca: viridian
Dátum expirácie: 04-2020
Dostupnosť: vypredané
Cena:26.99€

Množstvo:  

Viridian Amino Acid Complex odporúčame aktívnym ľuďom, ktorí sa športu venujú pravidelne a ich organizmus je častokrát vystavený nadmernému zaťaženiu. Je určený skôr pre kulturistov, ale aj atlétom hlavne po ťažkých tréningoch a pretekoch. Aminokyseliny predstavujú zložky, z ktorých sa skladajú bielkoviny (proteíny). Proteínové nápoje (viď naše zdravé portfólio) sú komplexnejšie vzhľadom k aminokyselinovému profilu, hodia sa skôr bežným ľudom a rekreačným športovcom.

Pri kulturistike a fitness alebo po ťažkom atletickom výkone telo potrebuje viac aminokyselín ako obyčajne. Hlavne tých esenciálnych. Ochraňujú svalové vlákna, budujú, ale hlavne udržiavajú svalovú hmotu. Stimulujú syntézu bielkovín a pomáhajú pri regenerácii.

Náš doplnok esenciálnych aminokyselín je zdravou a hlavne vegan alternatívou komerčných produktov. Zmes voľných foriem všetkých ôsmich aminokyselín v prírodnej forme je obsiahnutých v špeciálnom pomere podľa odporúčania WHO (Svetová zdravotnícka organizácia).

Esenciálne aminokyseliny (L-Tryptophan, L-treonín, L-Metionín, L-Valin, L-izoleucín, L-Lyzín, L-Fenylalanín, L-Leucín) sú v produkte doplnené aj o semiesenciálnu aminokyselinu L-histidín. Esenciálne aminokyseliny sú také aminokyseliny, ktoré ľudský organizmus nedokáže syntetizovať a musia byť do organizmu dodávané potravou. Semiesenciálne aminokyseliny sú také, ktoré si organizmus síce dokáže vyrobiť, avšak nie v takom množstve, aby mu stačili hlavne v období rastu (u detí). Sú preto veľmi dôležité aj pre športovca vystaveného nadmernej fyzickej záťaži.

Aminokyseliny sa musia konzumovať priebežne, telo ich nevie uskladniť. Vylučuje ich močom.

Čistota produktu:

  • tento produkt spĺňa parametre Kosher
  • všetky zložky sú 100% aktívne
  • použitá je výhradne forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu s obsahom „voľného" prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších kapsúl z dôvodu vysokého obsahu balastných "spojív a lepidiel", ktoré môžu tvoriť až 50% kapsuly)
  • produkt neobsahuje geneticky modifikované alebo ožarované zložkyy
  • neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
  • neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearan horečnatý, kyselinu stearovú

Odporúčané dávkovanie:

Bežné použitie: Tri kapsule denne, vždy po jedle. Zapiť vodou.
Použitie pri nadmernej fyzickej záťaži (výkon, ochrana svalovej hmoty): 5-6 kapsúl bezprostredne (10-20 min.) pred začatím posilňovacieho tréningu tri kapsule denne, vždy po jedle. Zapiť vodou.

 

Počet dávok v balení: 18-30 1 kapsule obsahuje
L-Leucin 130mg
L-Fenylalanin 130mg
L-Valin 66mg/td>
L-Methionin 50mg
L-Lysin 100mg
L-Threonin 50mg
L-Histidin 76mg
L-Tryptofan 20mg
L-Isoleucin 76mg
Kapsula rastlinného pôvodu 120mg
Energetická hodnota v 100g je 1.700kJ/400kcal 13,91kJ/3,28kcal
Označenia: aminokyseliny, bcaa
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk