CocoHydro Pomegranate & Raspberry- kokosová voda (275g)

CocoHydro Pomegranate & Raspberry- kokosová voda (275g)
Výrobca: Big Tree Farms
Dátum expirácie: 10-2018
Dostupnosť: vypredané
Cena:17.99€

Množstvo:  

Najprirodzenejšou náhradou laboratórne vyrábaného iontového nápoja je kokosová voda. Pre telo predstavuje ideálnu kombináciu minerálov draslíka, vápnika, sodíka, mangánu a horčíka. V športovej terminológii tieto látky voláme elektrolytmi. CocoHydro sa nám veľmi osvedčilo, pretože ako sušina (vzniká odparením vody z tekutiny kokosového orecha) je veľmi skladná a praktická. Dá sa dosypať do vody kedykoľvek počas tréningu či preteku.

Iontové nápoje hrajú pri športe kľúčovú úlohu - ich podstatou je napomôcť udržať svalovú kontrakciu, pri ktorej sa elektrolyty využívajú pri vedení signálov (vzruchov) cez nervové vlákna. Strácajú sa potením a ich nedostatok vedie k tuhnutiu svalov a neskôr aj kŕčom.

Špecifikom produktovej rady CocoHydro je obsah morskej soli (z chemického hľadiska ide o chlorid a sodík). Vo všeobecnosti platí, že počas tréningu telo človeka stráca 1g sodíka za hodinu. Prirodzené ióny (elektrolyty) sa oproti umelým rýchlejšie absorbujú (uvádza sa až o 98%). Navyše by nemali dráždiť žalúdok.

275g CocoHydra obsahuje cca 12 porci. 

Dávkovanie a použitie:

2 polievkové lyžice na 350 ml vody. CocoHydro sa používa ako hydratačný nápoj počas a po tréningu.

Obecne platí, že do hodiny tréningu stačí obyčajná voda, neskôr je vhodné siahnuť aj po iontovom nápoji. V lete strácame elektrolyty viac, vylučujú sa potením. Preto ich treba dopĺňať častejšie.

Zloženie:

bio odparená kokosová voda, tapioková dextróza (ako činidlo počas spracovania), morská soľ z Bali, kyselina askorbová (vitamín C), iónové stopové minerály (môžu a nemusia obsahovať citrát draselný, citran horečnatý, askorbát vápenatý, hydrogén - fosforečnan draselný, síran manganičitý, chlorid)

Počet dávok v balení: 12 dávka = 2 lyžice 1 dávka, 22g % denna dávka
Kalorie 80  
Sacharidy 20g 7%
- z toho cukry 16g  
Tuky 0g 0g
Sodík 168mg 7%
Potassium 427mg 14%
Vitamín C   210%
Zinok   4%
Mangán   15%
Vápnik   6%
Magnézium   25%

% denná dávka je založená na 2000 kcal

Označenia: regenerácia, minerály
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk