Healthforce Vitamin C BIO (270g, prášok)

Healthforce Vitamin C BIO (270g, prášok)
Výrobca: HealthForce
Dátum expirácie: 11.2020
Dostupnosť: 1 skladom
Cena:41.99€

Množstvo:  

Vitamín C sa v ľudskom tele využíva pri mnohých dôležitých procesoch. Najčastejšie ho mnohí z nás užívajú pri liečbe nachladnutia alebo chrípky. Výskum, ktorý v polovici minulého storočia poukázal na jeho liečivé účinky v súvislosti s týmito ochoreniami bol dokonca ocenený Nobelovou cenou. Vitamín C podporuje činnosť bielych krviniek, ktoré majú v tele obrannú funkciu a schopnosť eliminovať vírusy.

Jeho potenciál je ďaleko širší. Ostrieľaní športovci ho poznajú ako neoddeliteľnú súčasť regeneračného procesu, pretože štartuje mnohé nadväzujúce procesy – syntézu kolagénu (zložka kože, chrupaviek, väzov, ciev, chlopní, rohoviek atď.), ale aj tvorbu karnitínu (spaľovanie tukov, premena ich buniek na energiu). Prispieva k vstrebávaniu železa z potravy. Ako antioxidant chráni molekuly bielkovín, lipidov, DNA, RNA pred voľnými radikálmi a dokáže regenerovať aj iné, už vyčerpané antioxidanty (napr. vitamín E). Okrem iného má vplyv na zlepšenie nálady.

Najlepšie je Vitamín C konzumovať v prírodnej forme. Často však užívame umelú, tzv. izolovanú formu, ktorú poznáme ako zlúčeninu askorbátu. Najideálnejším prirodzeným zdrojom je samozrejme ovocie, ale za dôležitý zdroj považujeme aj zeleninu. Napríklad červená paprika, tzv. kapia je z hľadiska obsahu Vitamínu C jedným z najvýznamnejších nositeľov tohto vitamínu. Lekárenský Vitamín C, odborne kyselina askorbová, je syntetickým výrobkom, ktorého kyslosť je častokrát tlmená dodatočným vápnikom alebo ióntami sodíka. Silná koncentrácia kyseliny spôsobuje vznik prebytku, ktorý ľudské telo nevie vstrebať. Prebytočná záťaž chemickej zlúčeniny je vylučovaná močom, ktorý zvykne byť zafarbený sýtou žltou farbou. Izolovaný askorbát zaťažuje a prekysľuje obličky a pečeň.

Prirodzený Vitamín C z ovocia či zeleniny nie je len rýdzou kyselinou askorbovou. Tá je v prírode zlúčená s obsahom rutínu, bioflavonoidov, faktorov K, J, P, tyrosynázy, askorbinogénu, minerálnych spolučiniteľov a inými zatiaľ neobjavenými látkami.

Vitamín C od Healthforce pochádza z Juhoamerickej rastlinky Acerola, ktorej plody sú veľmi podobné našim čerešniam. Obsahujú veľmi vysoký podiel Vitamínu C. Na pokrytie odporúčanej dennej dávky stačia len 2-3 bobule. Spoločnosť Healthforce extraktuje Vitamín C z Aceoly pri nízkej teplote. Balený je v tmavej fľaši zo skla, v ktorej je vákuum. Tak je chránený pred znehodnotením a kontaminovaním nežiaducimi látkami z bežne používaných plastových obalov. V práškovej forme je ho možné rozmiešať v džúsoch, smoothies, čistej vode, rastlinných mliekach alebo ho aj primiešavať do jedál.

 

Dávkovanie:

1,5 lyžičky denne (5,4 g prípravku)

 

Zloženie:

Jacerola cherry prášok (302 mg vitamínu C v jeden a pol lyžičke), malé množstvo geneticky neupraveného maltodextrínu použitého ako sušiace médium (komplex sacharidov, nie cukru)

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=6pzQunoTzuE
Súvisiace produkty (3)
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk